איך זה עובד

שידוכים באינטרנט הם דבר נהדר, אבל לפעמים גם יקר מאוד. לעתים מדובר בג'ונגל לא מסונן, ולא כל האתרים נוחים לניווט ולחיפוש. בדיוק בגלל זה הקמנו עבורכם את אתר שבע ברכות 2.0 - אתר חינמי לחלוטין (גם אם תתחתנו דרכנו, לא נבקש מכם אגורה!), אתר מסונן ומפוקח שמרחיק טיפוסים בעייתיים בזמן אמת (ע"י צוות אנושי המסנן את ההודעות ומפקח שהכל מתנהל בצורה נאותה ומכובדת) ובעל ממשק חיפוש וניווט חכם ומתקדם (תנסו אותנו :)

הקליקו כאן ל-10 טיפים חשובים (ואף קריטיים) שיעזרו לכם להתנהל באתר
 
אין ספק שאתרי ההיכרויות הרבים הפועלים כיום יצרו שינוי ממשי בתחום השידוכים, בעיקר בשל ההיצע הרב והפיזור הגיאוגרפי של המשודכים, אולם רבים נמנעים מהיכרויות באינטרנט בשל חוסר צניעות, ריבוי פניות לא רלוונטיות, חוסר בקרה מצד מנהלי האתרים ותשלום גבוה עבור השירות. עבור כל אלה המעוניינים בשירות היכרויות אינטרנטי, הכולל פיקוח ובקרה, הקמנו את "שבע ברכות".

החידושים שממתינים לכם בשבע ברכות 2.0:

1. הרשמה והתחברות קלה ונוחה דרך פייסבוק
2. חיפוש חכם, כאשר התוצאות מתעדכנות בו זמנית. שימו לב, אנו ממליצים לא להרבות בפרמטרים של חיפוש, כיוון שאז אתם עלולים לפספס מנויים שמתאימים לכם. אם למשל תחפשו רק 'לא מעשן', לא תקבלו מנויים שאמנם לא מעשנים - אך לא טרחו לסמן זאת בפרטי המנוי שלהם. מכאן אפשר ללמוד דגש נוסף על חשיבות מילוי הפרטים המלאים, כדי שתופיעו בתוצאות הסינון של גולשים אחרים.
3. אפשרות "שאל אותי" - גולש שאתם מתעניינים בפרטיו לא מילא פרט שעבורכם הוא חשוב? לחצו על "שאל אותי", ומיד נשלח אליו הודעה אוטומטית עם בקשתכם למלא את הנתון החסר, שיעזור לכם לבדוק את ההתאמה.
4. באופציה "צפיות" תוכלו לראות מי צפה בכרטיסכם, וגם באילו כרטיסים אתם צפיתם + את מי הכנסתם למועדפים ע"י הקלקה על הלב בכרטיסו.
5. מעתה ניתן לסדר את תוצאות החיפוש ע"י תאריך ההרשמה באתר (מנויים חדשים יופיעו קודם), כניסה לאחרונה (מנויים שנכנסו לאחרונה לאתר יופיעו קודם, בסדר יורד) ו"מתאימים לי" על פי פרמטרים דומים ומקבילים ביניכם, כפי שמערכת האתר זיהתה.
6. ממשק מותאם למובייל + אפליקציה לאנדרואיד ואייפון - בקרוב!

אנו ממליצים בכל לשון למלא את כרטיסכם באופן מלא, עם כמה שיותר פרטים. כך תופיעו ליותר גולשים שמבצעים סינונים ופילטרים בממשק החיפוש, וכך גם תעניקו תמונה מלאה יותר על עצמכם. בנוסף אנו ממליצים להעלות תמונות של עצמכם. במידה ותרצו, תסמנו אותן כפרטיות, והן ייחשפו אך ורק לגולשים שתבחרו באופן ידני לחשוף אותן בפניהם.


שאלות נפוצות 

שלחתי פניות ולא קיבלתי כלל תשובות. מה עושים?
אם חלפו 3-4 ימים משליחת הפנייה וטרם התקבלה תשובה, סביר להניח שהתשובה שלילית. אנו ממליצים לא להמתין יותר מדי, ולהמשיך הלאה.
 
אני רוצה לרשום חבר\ה שלי לאתר, האם זה אפשרי?
לא ניתן לרשום שני משודכים על אותה כתובת מייל. ניתן לפתוח כרטיס לחבר או בן משפחה אך ורק בידיעתו ובהסכמתו המלאה.

אני בן 39, גרוש+4. האם אוכל לפנות לבנות 19?
יש להפעיל שיקול דעת ניאטרלי וסביר. פנייה מהסוג הזה גובלת בהטרדה, ולכן היא לא תועבר. יש לפנות רק בפער גילאים של 10 שנים מקסימום, ורק אם הגילאים הם 40+, ניתן לחרוג מעט בכמה שנים מהטווח. חשוב לכבד את הכלל הזה. גולש שיפנה רבות לגולשות קטנות ממנו בפערים משמעותיים (הטרדה, כאמור), או בן 34 שיפנה לבנות 50+ וכו', כרטיסו ייחסם לאלתר. במילים אחרות, אנחנו כאן כדי לעזור לכם לבצע פניות בגדר הסביר, ולא כדי להטריד מנויים אחרים.

האם התמונה שלי באתר תהיה גלויה לעיני כל?
תלוי בך. ניתן להזין את התמונות כציבוריות, וניתן להגדיר אותן כפרטיות. כך הן יופיעו מטושטשות עם אייקון של מנעול עליהן. רק באישורך המפורש והידני למנויים ספציפיים - תמונתך תיחשף בפניהם.
 
האם יש דרישה של צניעות בתמונות הכרטיסים באתר?
בהחלט כן. כבר נתקלנו בעבר במשלוח תמונות שאינן על פי גדרי הצניעות המקובלים, וכמובן שהמשודכים\ות התבקשו להעביר תמונות חלופיות. יש לזכור: שבע ברכות הוא אתר הכרויות לציבור תורני. לכן לא תאושר העלאת תמונות שאינן צנועות. אנא הקפידו על כך, על מנת למנוע עיכוב בפרסום הכרטיס ובקשה שלנו למשלוח תמונה חדשה.
 
אני מעוניינ\ת לקבל פניות רק בטווח של גילאים שונים, איך אוכל לוודא שאקבל רק פניות רלוונטיות?
ניתן להגביל את טווח הגילאים שמהם תקבל\י פניות, כמו גם את ההשקפה והסטטוס המשפחתי, באפשרות "סינון הודעות" הנמצאת בתוך תיבת ההודעות שלך.
 
איך אפשר לדעת שכל המשודכים באתר ממלאים פרטים נכונים ולא שקריים?
ראשית כל, גם דרך שדכנית בעולם האמיתי לא תמיד אפשר לדעת שכל הפרטים שנמסרו הנם נכונים ב-100%.
לצערנו קיימת תופעה של משודכים שמוסרים פרטים לא מדויקים, והדבר קיים בכל הפלטפורמות ובכל האפיקים. אפילו בעולם ה`אמיתי`. עם זאת, מאחר ואנו שירות שידוכים ולא משרד חקירות, אין ביכולתנו לאמת באופן ידני את הפרטים של כל המשודכים (כפי שגם שדכנית לא יכולה לדעת בוודאות האם המשודך שלפניה לא התגרש לפני 10 שנים, האם אין לו ילדים מחוץ לנישואין וכו`). לכן אנו ממליצים לכולם להפעיל חשדנות סבירה ובריאה, לסמוך על האינטואיציה, וחשוב מכל: לברר על המועמד\ת בקרב סביבתו הקרובה, הרב שלו\שלה וכן הלאה.

איך אתם יודעים שכל המשודכים באתר שומרים נגיעה? האם הם עוברים פוליגרף?
אנו מבהירים באופן שאינו משתמע לשני פנים - הנרשמים לאתר נדרשים להצהיר על שמירת נגיעה, אך כיוון שאיננו משרד חקירות, וכיוון שאיננו בוחנים כליות ולב, וכיוון שגם אדם שומר נגיעה יכול להידרדר מבחינה רוחנית ולשנות את דרכו בכל דקה - לא ניתן להבטיח ב-100% שכל המנויים הנם שומרי נגיעה בשלמות, מעתה ועד עולם. אנו, וגם לא אף שדכנית, ואף אדם בעולם, לא יכול לדעת בדיוק מה מתרחש בלבו של כל אדם. אנו גם לא מתיימרים לכך.
כמובן שעצם הדרישה להצהרה בדבר שמירת נגיעה, מסננת גולשים רבים שרוצים להירשם, אך בסופו של דבר מוותרים על ההרשמה כיוןן שאינם רוצים לשקר כאילו הם שומרי נגיעה. בנוסף, ישנם לא מעט אתרים אחרים שפתוחים גם לאותם אלה שאינם שומרי נגיעה. לכן מן הסתם, ברור וניכר כי הציבור שרשום בשבע ברכות הנו הציבור התורני ביותר בתחום השידוכים בארץ ובעולם, אבל שוב - אין ולא תהיה בשום מקום, ודרך שום שדכנית או ממליץ, הרמטיות ב-100%. 
על כל משודך או משודכת, דרך האתר ובכל דרך אחרת, להפעיל חשדנות בריאה, לא למהר להיפגש או לתת מספר טלפון, לברר מול ממליצים, ובאופן כללי להתנהל בזהירות ובחכמה. 
 
אני לא שומר\ת נגיעה. האם אוכל להירשם לאתר?
היינו כמובן שמחים לעזור לכולם, אבל לא נוכל, כארגון תורני שההלכה היהודית היא נר לרגליו, לסייע ביצירת קשרים זוגיים שנוגדים את תורת ישראל, ועלולים להוביל למצבים בעייתיים.
 
אני רוצה לכתוב בכרטיסי מראש שלא ארצה לקבל פניות מבני עדה מסוימת. האם הדבר אפשרי?
בהחלט לא. איננו מאפשרים להצהיר על סינונים עדתיים בכרטיס על דרך השלילה (אפשר לכתוב רק על דרך החיוב - "מעוניין בבנות עדה כזו וכזו", אך לא לשלול עדות סצפציפיות). הדבר עלול לפגוע, ובכלל, מומלץ בחום לצאת גם מהקיבעון העדתי ולבחון אדם-אדם לגופו ולאישיותו.
 
אני מעוניין להירשם עם גיל שונה מגילי האמיתי, האם הדבר אפשרי?
חד משמעית - בפירוש לא. משתמש שימלא בכרטיסו גיל שקרי (מסיבות שונות ומשונות, גם אם יש ברשותו תירוצים הלכתיים כביכול) - גישתו לאתר תיחסם לאלתר.
 
אבל ניסיתי לפנות למישהי, והיא הפעילה הגבלת גילאים!
יש לכבד הגבלת גילאים, ולא לנסות לעקוף זאת. כאמור, משתמש שיתגלה כי הוא פתח כרטיס כפול - כרטיסיו ייחסמו לאלתר.
 
אני מעוניינ\ת להתלונן על אחד המשודכים באתר, עקב התנהגות שאינה הולמת. איך עושים זאת?
פשוט מאוד - יש לסמן בתוך כרטיס המנוי - חסום/דווח, ולציין את סיבת החסימה. מכאן ואילך, המנוי לא יוכל לפנות אליך שוב.
 
איך אתם דואגים לכך שלא ישלחו אליי לתיבת ההודעות הודעות בעלות תוכן לא ראוי?
כל ההודעות שבאתר עוברות דרך צוות הידברות - אף הודעה באתר לא עוברת לנמענ\ת מבלי שאישרנו את תוכנה באופן ידני. לכן מהבחינה הזו, אפשר להיות רגועים. אנו משתדלים לאשר כל הודעה תוך זמן קצר מרגע קבלתה.
 
תאחלו לנו מזל טוב - התחתנו דרך שבע ברכות! האם עלינו לשלם דמי שדכנות?
קודם כל, שיהיה במזל. הודעות כאלה משמחות אותנו עד אין קץ. לגבי דמי שדכנות - איננו מחייבים כל תשלום. אנו מניחים שתתרמו להידברות עם החלטתכם להינשא באמצעות הידברות, על מנת לסייע ולהיות שותפים בשלל הפעילויות הברוכות והחשובות של הארגון, אך אנו לא מתנים את הענקת השירות בתמורה כספית.


הבהרה
אתר שבע ברכות שומר לעצמו את הזכות לנהל את כרטיסי המנויים כראות עיניו. מנוי שימסור פרטים לא נכונים ו\או שיתברר כי אינו שומר נגיעה ו\או מעוניין בקשר שלא למטרות נישואין ו\או מתנהלים מול מנויים אחרים באתר בצורה פוגענית ולא הולמת - כרטיסו ייחסם לאלתר.
מנויי שבע ברכות נכנסים לרשימת התפוצה של ניוזלטר הידברות באופן אוטומטי. ניתן להסיר את כתובתכם בכל שלב, ע"י לחיצה על כפתור "הסר" המופיע בתחתית כל ניוזלטר.